Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 7 °C
Hafif Yağmurlu

Yurtdışı Mobilya İş İlanları

Yurtdışı Mobilya İş İlanları

Yurtdışı Mobilya İş İlanları. Yurt dışında çalışmak her ne kadar çoğu insana cazip gelse dahi kendine has çok sayıda zorluğu bulunan bir şeydir. Her şeyden önce yurtdışında çalışmak ülkeden ve ait olunan kültürden kopmak anlamına gelir. Keza yurtdışı işçi alan firmalar da istihdam ettikleri Türk personele kendi vatandaşlarına davrandıkları gibi davranmayacak ve kendi vatandaşlarına sağladıkları hakları tam olarak sağlamayacaklardır.

Fakat buna rağmen çok sayıda insan yurtdışı iş ilanları 2018 bağlantısında yer alan iş imkanlarını düzenli olarak takip eder. Bunu işsizlikten kurtulmak ve işsizliğin yarattığı korkunç psikolojiden sıyrılmak, refah seviyesi daha yüksek bir hayat kurmak ve belirli bir birikim elde ettikten sonra ülkesine kesin dönüş yapmak amacıyla yaparlar. Çoğu zaman da bu girişim başarıyla sonuçlanır ancak yurt dışında tutunmanın oldukça zor olduğu da unutulmamalıdır.

Yurt Dışında Mobilyacı Olarak Çalışmak

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yurt dışında istihdam edilebileceği alanlar oldukça sınırlıdır. Bunlardan en sık rastlananı ise mobilya işleridir. Marangozluk, mobilya işçiliği gibi alanlarda yurt dışında çalışan çok sayıda Türk vatandaşına rastlanır. Zira Türkler ağırlıklı olarak el becerisi ve beden gücü gerektiren alanlarda istihdam edilirler.

Yurt Dışında Çalışmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Yurt dışında çalışma arzusunda olanların doldurabileceği uluslararası geçerliliği olan CV örnekleri internette mevcuttur. Bu örnekler doldurularak firmalara mail yoluyla gönderilmek suretiyle başvurunun yapılması mümkündür. Aynı zamanda İŞKUR yurtdışı iş başvurusu 2018 bağlantısı takip edilerek resmî bir kuruluş aracı olarak kullanılarak da başvuruyu gerçekleştirmek mümkündür. Bununla birlikte yurtdışı iş imkanları 2018 linkinin de iş imkanlarını kollamak amaçlı takip edilmesi tavsiye edilir.

Yurt Dışında Çalışmak Karlı mıdır?

Yurt dışında çalışmak İçin ağırlıklı olarak Avrupa ülkeleri ve ABD tercih edildiğinden dolayı Türk parasıyla kıyaslandığında karlı olarak görülebilir. Ancak bu paranın çalışılan süre boyunca hayatı devam ettirmek amacıyla yurt dışındaki ilgili ülke veya ülkelerde de kullanılacağını unutmamak gerekir. Bununla birlikte dolar ve Euro cinsinden alınan maaşlar ilgili ülke veya ülkelerde çok da yüksek olmayan ortalama bir refah seviyesine denk düşüyor olabilir. Bu da göz önünde bulundurularak karar alınması gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Mevlüt dedi ki:

    Mobilya uStasiyim yurt dışı tecrubem Libya sirte kemam al omron şirketinde calistim

  2. KERIM RESUL KURT dedi ki:

    20 yıllık mobilya ustasıyım her türlü mobilya işinden anlarım yurtdışında çalışmak istiyorum telefonum