Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 7 °C
Hafif Yağmurlu

Yurtdışı Lise Eğitimi

Yurtdışı Lise Eğitimi

Yurtdışı Lise Eğitimi

Yurtdışı lise eğitimi, Amerika, Kanada, İngiltere´de ilköğretim mezunlarının katılabileceği programlardır. Genelde 9. sınıf ve üzeri programlara katılmak mümkündür. Diğer bir deyimle lise eğitiminin birinci yılına geçecek her öğrenci adayı yurtdışı lise programlarına katılabilmektedir.

Program, ülkelere göre farklılık göstermektedir. Lise eğitimine direk yurtdışında başlayabilmek için İngilizce yeterlilik sınavlarından istenen skoru almış olmak, akademik geçmişinizin başvuru için yeterli olması, iyi referanslara sahip olunması gerekmektedir.

Lise eğitimine başlayabilmek için 15 yaşından gün almış olmak ve ilköğretim mezunu olmak yeterlidir. Ayrıca önceki eğitim kurumundaki başarı durumu da kabullerde dikkat edilmektedir.

Yurtdışında Lise Eğitimini Tamamlayan Öğrencilere Türkiye’de % 50 Burslu Üniversite Fırsatı

Yurtdışında en az 3 senelik lise eğitimini tamamlamış ve mezun olmuş Türk vatandaşları, dilerler ise eğitimlerine Türkiye’de ÖSYM sınavına girmeden istedikleri özel ya da vakıf üniversitesinde % 50 burslu olarak eğitim alma şansına da sahiptirler. Bu konuda da danışmanlık veren firmamız Koç, Sabancı, Bilgi, Bilkent, Özyeğin, Bahçeşehir, Acıbadem, vb 50 nin üzerindeki özel üniversiteye sizi kabul ettirebilmektedir. Kabuller öğrencilerimizin akademik başarı durumlarına göre olduğundan, yurtdışındaki lise eğitim başarı yüzdeleri oldukça önem taşımaktadır.

İngiltere ‘de Lise Eğitimi

Yurtdışı lise eğitiminde Türkiye´ye yakın olması bakımından ilk tercih edilen ülke İngiltere´dir.İngiltere´de lise eğitimi boarding schools olarak adlandırılan yatılı eğitim veren okullarda verilmektedir. İngiliz eğitim sisteminde 16 yaş ve üzeri her öğrenci lise bitirme sınavları olarak adlandırılan GCSE exam sınavlarına hazırlık almaktadır. Bu hazırlık programlarını tamamlayan öğrenciler bir sonraki aşamada üniversite programlarına yerleştirilmekdtedirler.

İngiltere lise eğitim programları, farklı şehirlerde ve farklı özelliklerdeki okullarda sunulmaktadır. Lise eğitim program ücretleri eğitim, konaklama, yemek, kitap, üniforma vb giderler dahil minimum 20,000 GBP dan başlamaktadır. Bu toplam ücretler okulların kalitesine ve sunduğu imkanlara göre artmaktadır.

Amerika ‘da Lise Eğitimi

Amerika Birleşik Devletleri oldukça büyük bir coğrafyaya sahip başlı başına kıta özelliğinde bir ülkedir. Bu ülkede lise eğitimi almak isteyen öğrencilere farklı program alternatifleri doğmaktadır.

Amerika lise eğitim programları devlet ve özel liselerde verilmektedir. 15 yaş ve üzeri her öğrenci bu programlara katılabilmektedir. Devlet liselerinde en fazla bir sene eğitim alınmasına izin verilmektedir. Özel liselerde ise süre sınırı yoktur.

Amerika devlet liselerinin yabancı öğrenciler için program ücretleri konaklama ve yemek ücretleri ile beraber 15.000 USD dan başlamaktadır. Özel liselerde ise bu ücret 25.000 USD dan başlamaktadır. Özel liselerde ise konaklama aile yanı ve yurtta konaklama şeklinde verilmektedir.
Amerika lise eğitimi programlarında öğrencinin özel ilgi alanlarına, okulda istediği sportif aktivitelere göre lise seçimi yapabilmekteyiz.

Kanada ‘da Lise Eğitimi

Kanada da lise eğitimleri devlet ve özel okullarda , üniversite kolejlerinde verilmektedir. Eğitim giderleri Kanada da özel ve devlet liselerinde yıllık 25,000 CAD dan başlamaktadır. Konaklamalar devlet liselerinde  aile yanında tam pansiyon şeklinde verilirken, özel liselerde hem aile yanı hem yurt konaklama imkanı bulunmaktadır. Kanada lise programları 15 yaş ve üzeri her öğrenciyi kabul etmektedir.

Avustralya’da Lise Eğitimi

Avustralya’da lise eğitim programları genellikle kolejlerde verilen programlardır. Katılımcılar 9. ve 10. sınıftan itibaren lise programlarına katılabilmektedirler. Avustralya’ da lise eğitim programlarının bir akademik yıl için istedikleri eğitim, konaklama, kitap, sigorta ücretleri toplamı 25,000 AUD ‘ ın üzerindedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.