Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 7 °C
Hafif Yağmurlu

Yurtdışı Formen İş İlanları

Yurtdışı Formen İş İlanları

Yurtdışı Formen İş İlanları. Formen kavramının Türkçe karşılığı, ustabaşı olarak da bilinmektedir. Formenlik kavramı ilk olarak kalite standartlarının yükseltilmesi için tarihsel süreç içerisinde 1917 yılında Avrupa’ da görülmeye başlanmıştır. Belli bir meslek dalında uzmanlaşmış olan kişiler formen olabilmekte ve işçileri denetleme, yönlendirme ve gerektiğinde işçiler ile birlikte çalışabilme yeteneğine sahip olmalıdır. Bu şekil bir işte yurtdışında çalışmak isteyenler bir takım testleri geçmek zorundadırlar.

Yurt Dışında Formen Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle formen olabilmek için bir meslek dalında uzmanlaşmış olunması gerekmektedir. Yeterli bilgi ve beceriye sahip formen adayları, daha önceki görevleri ve meslek bilgilerini içeren bir öz geçmiş hazırlayarak ve gerekli olan tüm evrakları hazırlayarak yurtdışı işçi alan firmalar ile iletişime geçmek sureti ile isteklerini gerçekleştirebilirler.

Formenlik İçin Başvuru Kanalları

Bunun için birçok başvuru kanalı mevcuttur, ancak en etkili ve garantili olanı İşkur ile başvuru yapmaktır. Bunu gerçekleştirmek için de İşkur wep sitesinden işkur yurtdışı iş başvurusu 2018 linkinden yapılacak duyuruları takip etmek gerekiyor. Tabi bu aşamada bazı testler ve ön mülakatlar uygulanmaktadır. Bunların amaçları yapılacak işe en uygun adayın belirlenmesini sağlamaktır.

Yurtdışı İş İmkanları 2018

Türkiye’nin dışında kalan bazı Avrupa ve Amerika devletleri sanayisinde geçmişten beri makineleşmeye gittiği için etkili insan iş gücüne ve özellikle de vasıflı eleman ihtiyacı duymaktadır. Ülkemizde de makineleşme konusunda biraz geri kaldığı için çok sayıda işçi ve usta yetiştirmektedir. Ancak ülkemizde bu türden etkili eleman sayısı çok fazla olduğu için zaman zaman işsizlik görülebiliyor. Bu elemanlar için yurtdışı iş imkanları 2018 yılında çok fazla olacağı öngörülmektedir.

Yurtdışı İş İlanları

Bir meslek dalında uzmanlaşmış ve ülkemizde ihtiyacı kadar kazanmayan formen kesimi yurtdışı iş ilanları 2018 linkini takip ederek isteklerine uygun iş seçimi yapabilirler. Yurtdışında çok kısa bir süre zarfında bile çok yüksek para biriktirebilirler. Bu işleri, işkur dışında yurtdışında yatırım yapmakta olan Türk firmaları da sağlamaktadır. Bu amaçla, çalışanlarının sigorta primleri, yeme ve içme masraflarını ve yıllık izinlerinde ki yol masraflarını dahi karşılamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Osman pınarbaşı dedi ki:

  KABA VE İNCE İŞLER FORMENİ
  OFİS,ALIŞVERİŞ MERKEZİ/ÇARŞI VE REZİDANS HAVA LİMANI TÜRÜ PRESTİJ PROJELERDE VE YÜKSEK YAPILARDA ÇALIŞTIM,ENDÜSTRİYEL KALIP SİSTEMLERİYLE KALIP,DEMİR,BETON ŞANTİYE UYGULAMALARI KALIP ROTASYONU VE İŞ PLANLAMA VE ORGANİZASYONU TECRÜBESİ OLAN,ŞANTİYELERDEKİ KABA İNŞAAT İŞLERİNİ SEVK VE İDARE EDİP YÜRÜTECEK,GEREKLİ KONTROLLERİ YAPABİLECEK DÜZEYDE DENEY VE BECERİSİ OLAN,BİNA İNŞAATLARINDA KALİTE KONTROL,KALİTE GÜVENCE VE İŞ GÜVENLİĞİ KONULARINDA BİLGİLİ VE DENEYİMLİ,BENZER PROJELERDE ŞANTİYE / SAHA UYGULAMA DENEYİMİ OLAN,KABA VE İNCE İŞLER FORMENİYİM.:SAYGILARIMLA.

  OSMAN PINARBAŞI
  ERZURUM.

  dada2589@hotmail.com

 2. erkan aktoprak dedi ki:

  insaatcıyım sıhhı tesısat ustasıyım