Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 7 °C
Hafif Yağmurlu

Norveç İş İlanları

Norveç İş İlanları

Norveç iş ilanları Norveç ekonomisi ve yaşam şartları açısından her yıl yüzlerce personel alımı gerçekleştirir. Ülkemizden de yurtdışında çalışmak isteyen kişilerin ilk olarak talep ettiği ülkeler arasında Norveç yer alır. Ancak, Norveç’te çalışmak için başvuru yapacak kişilerin ülkenin belirlediği prosedürleri ve şartları yerine getirmesi gerekir. Norveç diğer ülkelerden farklı olarak işçi alımında daha hassas ve daha titiz davranır. Dünyanın refah düzeyi en yüksek ülkelerinden birisi olan ülke, her yıl bazı alanlarda iş ilanları yayınlar.

Norveç’te herhangi bir şirkette veya firmada işçi olarak çalışmak için başvuru yapılabildiği gibi serbest olarak iş kurmak da mümkündür. Dünya üzerinde yaşam standartları en yüksek 2. ülke olan Norveç’te çalışmak ve iş kurmak isteyen kişiler için çok farklı alternatifler mevcuttur. Norveç iş ilanları ile ilgili takip yapmak ve iş alanlarını görmek için internet sitesinde araştırma yapılabilir. Bunun yanı sıra Norveç Konsolosluğu iletişime geçerek iş ilanları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Norveç İş İlanları Başvurusu

Norveç’te çalışmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle ilanlardaki başvuru formlarını doldurması gerekir. Bunun yanı sıra Norveç’te çalışmak isteyen kişilerin Norveç Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne çalışma izni başvurusu yapmalıdır. Kişilerin meslekleri, aldıkları eğitimlerle ilgili detayları da iş başvurusu dosyası içerisinde bulundurmaları gerekir.

Başvuru sahibinin daha önceden kazandığı tecrübeler, iş kariyerleri, iş başvurusunda daha kolay onay almasını sağlayacaktır. Norveç iş ilanları içerisinde yer alan iş tekliflerinden kişinin mesleğini ve kariyerine uygun olanı tercih etmesi gerekir. Dosya içerisinde yer alacak belgeler resmi belge niteliğinde olduğundan hazırlarken dikkatli ve özenli bir şekilde hareket edilmelidir. Başvuru dosyası içerisinde yer alan belgelerde yapılacak yanlış veya eksik bir bilgi başvurularını olumsuz yönde sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.

 

Norveç Çalışmak İçin Gerekli Şartlar

Norveç iş ilanları ile ilgili araştırma yapılırken Norveç’te çalışmak ve oturmak için gerekli şartlarında oluşturulmuş olması gerekir. Norveç çalışma ve oturma izni başvurularında tüm süreci titizlikle takip eder. Öncelikle iş başvurusunda bulunacak kişilerin en az meslek lisesi mezunu veya aynı düzeyde 3 yıllık mesleki bir eğitim almış olmalıdır. Norveç’te çalışmak için talep edilen pozisyona uygun şekilde olması gerekir. Başvuru yapan kişi erkekse askerlik ile ilgili herhangi bir engelli bulunmamalıdır.

Norveç ekonomik açıdan çok güçlü bir ülke olmasına rağmen işgücüne sahip olmayan bir ülke olduğundan sürekli diğer ülkelerden göçmen işçi talebinde bulunur. Türkiye’den de birçok kişi Norveç’te çalışmak ve iş kurmak için başvuruda bulunur. Norveç’e çalışma başvurusunda bulunan kişilerin sahtecilik, gasp, hırsızlık, tecavüz, görevi kötüye kullanma, dolandırıcı gibi yüz kızartıcı suçları olmaması gerekir. Başvuru yapan kişininaldığı hafif suçlardan kaynaklı cezalardahi iş başvurularının olumsuz yönde sonuçlanmasına sebebiyet verir.

 

Norveç Çalışma Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Norveç’te çalışmak için başvuruda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına çalışma vizesi almaları gerekir. Çalışma vizesi başvuruları Norveç Büyükelçiliği veya Norveç Konsolosluğu’na yapılır. Vize başvurusunda bulunan kişilerin bordo, gri, yeşil ve siyah pasaport çeşitlerinden birine sahip olmalıdır. Pasaportu bulunan vatandaşların da pasaportun geçerlilik süresine dikkat etmeleri gerekir.

Vize başvurusunda bulunan kişiler gerekli evrakları ve belgeleri hazırlayıp vize başvurularını oluşturmalıdır. Norveç çalışma vizesi için talep edilen evraklar ve belgeler kişilerin iş statülerine ve seyahat sürelerine göre farklılık gösterebilir. Norveç çalışma vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

 • C. nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vize talep dilekçesi
 • Vize başvuru formu
 • Otel ve konaklama bilgileri
 • Uçak bileti
 • Sağlık sigortası
 • Bankada yeteri miktarda para
 • Mesleki belgeler

Norveç iş ilanları ile ilgili Norveç belirli aralıklarda personel talebinde bulunuyor. Norveç’e gidip yerleşmek ve dolgun maaşlarla çalışmak için bu iş ilanları ile ilgili güvenilir internet sitelerinden araştırma yapılabilir.

 

Norveç’te Hangi Mesleklerde İş Alımı Yapılır?

İstikrarlı bir ekonomiye sahibi Norveç birçok alanda personel alımı gerçekleştirir. Norveç iş ilanları ile ilgili araştırma yapıldığında bazı sektörlerde daha çok personele ihtiyaç duyulduğu görülür. Norveç’te daha çok personel ihtiyacı tarım, nakliye, tekstil, madencilik, kâğıt ürünleri, gıda, işletme petrol ve doğalgaz, hasta bakıcılığı, temizlik işleri, tekstil, nakliye, balıkçılık gibi alanlarda talep edilir. Bunun yanı sıra turizm, inşaat, sağlık alanında da personele ihtiyaç duyulur.

Norveç’e çalışmak için iş başvurusunda bulunan kişilerin iş bulma şansını arttırmak için dil öğrenmeleri önemlidir. Ayrıca Norveç’te mevsimlik ve geçici işler için tarım ve bahçecilik, ormancılık, turizm, balık işleme, meyve toplama gibi sektörlerde iş bulmak mümkündür. Norveç’te yaygın olarak kullanılan İngilizce dilini bilmek kişilere avantaj sağlar. İngilizce dilini bilen kişiler Norveç’te eğitim işlerinde de hizmet verebilirler. Norveç iş ilanları ile ilgili araştırma yapılırken Norveç’te size uygun iş imkânları ile ilgili de araştırma yapılmalıdır.

 

Norveç Yaşam Şartları

Norveç iş ilanları faydalanarak kendinize uygun alanda çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Yurt dışında çalışmak isteyecek kişiler için ülkenin yaşam şartları çok önemlidir. Norveç asgari ücret ve maşa çok yüksektir. Kişi başına düşen milli gelir çok yüksek olan Norveç’te sağlık hizmetleri de ücretsizdir.

Türkiye oranla daha soğuk bir iklime sahiptir. Norveç’te yaşam koşulları ve doğası göz önünde bulundurulduğunda yaşam kalitesi çok yüksek olan ülkelerden birisidir. Ülkede yaşayan Türk vatandaşları sayısı da oldukça yüksektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Kasım sezer dedi ki:

  Aşçıyım belgelerim var aşçılık belgem yurtdışına gitmek istiyorum iletişim kurabilirsiniz

  1. İsmail öztürk dedi ki:

   Gazaltı kaynağı elektrik kaynağı dogalgaz tesisatı tecrübesi sıhhi tesisat kalörifer tesisatı montaj işlerinde dıskalifiyeyim

 2. Eyüp elmas dedi ki:

  Norveç te inşaat işçisi olarak çalışmak istiyorum

 3. Eyüp yildiz dedi ki:

  Ben çelik konusuyom imalat ustasiyim kaynak sertifikam var 25 yıllık deneyimli ustayım şuan kuweyite calisiyom wassap numaram +96565136895benimle iletişime sadece wassapta ulasa bilirsin ilginiz için tesekurler

 4. süleyman kurt dedi ki:

  doğal taş imalat ustasıyım fırınlama selesiyon plaka silim operatörlüğü dalları Coklu ebatlama makinaları ile 5 yıllık deneyime sahibim