Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 7 °C
Hafif Yağmurlu

Kuveyt Vizesi Kuveyt Vize İstiyormu

Kuveyt Vizesi Kuveyt Vize İstiyormu

Kuveyt vizesi

Doğal güzellileri ile ünlü ülkeler arasında yer alan Kuveyt özellikle mimari yapıları ile de turistlerin dikkatlerini çekme başvurusu göstermektedir. Ülkemizden son yıllarda çok sayıda vatandaşımızın ziyaret ettiği Kuveyt vizesi ile ilgili tüm detaylara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt vizesi Türleri Nelerdir?

Kuveyt ülkesine gitmek isteyen vatandaşlarımızın pasaport türü ne olursa olan vize almaları gerekmektedir. İki ülke arasında vize anlaşmaması olmamasından dolayı işlemlerinize bu şekilde devam ederek bu vizeden alabilirsiniz. Burada tek kriter olarak pasaportunda İsrail vizesi damgası olmayan Türk vatandaşlarının tamamı için geçerli olduğunu belirtelim.

• Kısa süreli Kuveyt vizesi

• Turistik Kuveyt vizesi

• Ticari Kuveyt vizesi

• Aile ve Akraba Kuveyt vizesi

• Kültürel ve Sportif amaçlı Kuveyt vizesi

• Öğrenim amaçlı Kuveyt vizesi

Yukarıda belirttiğimiz vize türlerinin en yaygın vize türleri arasında olmasından dolayı bu şekilde sizlerde vize başvurularınızı konsolosluk üzerinden veya büyükelçilik üzerinden yapabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz vize türlerinin kısa süreli şekilde yapılacak olan ziyaret türleri arasında yer aldığını ve bu sürenin son 6 ay içerisinde 90 günü geçmemesi şartı arandığını belirtelim. Yani 90 günden fazla kalacak olan vatandaşlarımızın uzun süreli Kuveyt vizesi almaları gerekmektedir. Bu şartı göz önünde bulundurarak işlemlerinize devam etmeniz gerekmektedir. Uzun süreli yapılacak olan Kuveyt vizesi başvurularında başvuru merkezi olarak Kuveyt Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Aynı zaman uzun süreli vize başvurusunda parmak izi şartının da arandığını bu şartın kısa süreli vize işlemlerinde geçerli olmadığını belirtmek istiyoruz.

Ticari Kuveyt vizesi

Kuveyt’e gidecek olan vatandaşlarımızdan ticari amaçlı bir şekilde gidecek olanlardan istenecek bazı belgeler bulunmaktadır. Başvuru sırasında bu belgelerin olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi durumda işlemlerinizin daha uzun süreli bir şekilde olacağını bilmeniz gerekmektedir.

• Şirket bazlı olarak antetli kağıdınız

• Ticari amaçlı olarak gerçekleştirilecek olan ziyaretin amacı ( Bunu mutlaka İngilizce bir şekilde yazmanız gerekmektedir.)

• Şirketinize ait olan yetkili kimselerin imzaları ve bu kişilerin kaşelerinin yer alması

• Son olarak da ticari faaliyetlerde bulunacağınız karşı taraftan alacağınız davet mektubunuz.

Bu belirttiğimiz evrakların sadece ticari amaçlı faaliyetler yer aldığını da buradan özellikle belirtmek istiyoruz.

Kuveyt vizesi kaç gün içinde çıkar?

Başvuru merkezlerine yapılan başvurularda Kuveyt vizesi çıkma süresinin çok uzun olmadığını belirtelim. Ortalama olarak çıkış süresinin 1 ila 2 iş günü arasında değişkenlik gösterme durumu yer almaktadır. Bu sürenin resmi tatil günleri içerisine denk gelmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kuveyt vizesi Transit geçiş

Kuveyt üzerinden herhangi bir ülkeye geçiş yapacak olan vatandaşlarımızın da transit vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu sürenin ise 7 kadar geçerli olduğunu ayrıca belirtmek istiyoruz.

Kuveyt vizesi ücretleri ne kadar?

Bu vize ücretlerinin değişkenlik göstermesinden ve güncellemesinden dolayı bu konuda en net bilgiyi almak için bizlerle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Özellikle de uzun süreli vizelerde ve kısa süreli gerçekleştirilecek olan vizelerde bu sürenin biraz daha farklılık göstermesinden dolayı net bilgi almak için sitemiz üzerinden veya başvuru merkezleri üzerinden detaylı bir şekilde bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Kuveyt vizesi almak istediğiniz zaman başvuruların bizzat yapılması kriteri oldukça önemlidir. Aynı zamanda vize merkezi üzerinden veya konsolosluklar üzerinden yapılacak olan başvurularda mutlaka ama mutlaka önceden randevu ayarlamanız gerekmektedir. Bu sürenin seyahatinizden en az 15 gün önce olmasına dikkat ediniz. Bunun nedeni de oluşması muhtemel sorunları tamamen ortadan kaldırmak için olacaktır.

Kuveyt Nerede

Kuveyt bir emirliktir ve Arap Yarımadası’nda yer alır. Batı ve kuzeyi Irak, güneyi Suudi Arabistan ile sınır komşusudur. Ülkenin doğusunda Arap (Fars) Körfezi yer alır.

Kuveyt sadece en küçük değil, aynı zamanda dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Ve aynı zamanda etrafındaki en sıcak ülkelerden biri. Ülke petrol keşifleri nedeniyle zengindir.

Kuveyt Vize İstiyormu

Türkiye ve Kuveyt arasında vize uygulanmaktadır. Kuveyt’e vizesiz olarak sadece resmi pasaport sahipleri seyehat edebilmektedir. Bu uygulamaya göre 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kuralı ile Kuveyt sınırlarından vizesiz bir şekilde giriş yapabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.