İsviçre Vizesi

İsviçre Vizesi

İsviçre vizesi

Dünyanın Alp bölgesi olarak bilinen ve Avrupa ülkeleri arasında en ferah hayat şartlarının yer aldığı İsviçre ülkesine seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız İsviçre vizesi sırasında dikkat etmeleri gereken detaylara sitemiz üzerinden ulaşabilirler. İsviçre vizesi başvuru süreci ve diğer detaylara sitemizden ulaşabilirsiniz.

İsviçre vize Türleri Nelerdir?

Farklı türden vize çeşitleri bulunan İsviçre’nin özellikle de ülkemizce en çok tercih edilen vize türünün turistik vize olduğunu belirtelim. Turistik dışında farklı türden vize başvuruları da kabul eden İsviçre ülkesine vize işlemleri için Konsolosluk üzerinden veya büyükelçilik üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Turistik İsviçre vizesi
Ticari İlişkiler vizesi
Fuar Vizeleri
Aile – Akraba ve Eş Dost İsviçre vizesi
Kültürel ve Sportif faaliyetler için İsviçre vizesi
Staj vizesi
Ve Uzun süreli İsviçre vizesi

Yukarıda belirttiğimiz vize türlerinin değişkenlik göstermesinden dolayı bu vize türlerinden sizlere en uygun olana başvuru yapabilirsiniz. Bunun için de bizlerle iletişime geçerek veya konsolosluk veya büyükelçilik üzerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

İsviçre vizesi ücreti Ne Kadar?

İsviçre Vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın vize başvuruları sırasında ödemek zorunda oldukları ücretler bulunmaktadır. İlk olarak konsolosluk ve büyükelçilik harç ücreti olarak 80 Euro ödemek durumunda kalacaksınız.

Sonrasında ise Biyometrik işlem ücreti olarak siz değerli vatandaşlarımızdan alınacak olan ücret 125 TL olacaktır. Danışmanlık hizmet bedellerinin değişkenlik göstermesinden dolayı bu konuda net bir rakam vermek doğru olmayacaktır. Bu yüzden de bizlerle iletişime geçerek danışmanlık ücretleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 6-12 yaş arasında seyahatler için ise ödemeniz gereken bedelin ise 40 Euro olduğunu da buradan belirtelim. 0-6 yaş arasında bulunan çocuklar için ise herhangi bir şekilde vize işlemi sırasında ücret talep edilmeyecektir.

İsviçre vizesi Kısa Süreli Vize

Kısa süreli olarak belirlenen süreçlerde yapacağınız ziyaretler için bordo pasaportu olan vatandaşlarımızın herhangi bir vize başvurusu yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Özellikle de Gri, Yeşil ve Siyah pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın son ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla yapacakları seyahatlerde herhangi bir vize işlemi yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Bu yüzden de vize işlemi için sadece bordo pasaportu olan vatandaşlarımızın seyahat etme şansları belirlenen süre içerisinde vizesiz şekilde yapılabilmektedir.

90 günden fazla bir şekilde İsviçre ülkesinde kalmak isteyen vatandaşlarımızın özellikle de uzun süreli vize tiplerine başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu sürecin biraz daha değişken olmasından dolayı bu konuda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Ancak konsolosluk üzerinden de bu konuda bilgi alabilirsiniz. Bu uzun süreli vizelerde fiyatların da farklı olması durumu bulunmaktadır. bu detayları dikkate alarak bu şekilde işlemlerinize yön vermenizi öneriyoruz.

İsviçre vizesi Online

Online olarak vize işlemi veren ülkeler arasında yer alan İsviçre’de özellikle web sitesi üzerinden vize başvurusu yaparak sizlerde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Özellikle süre olarak ise seyahatleriniz ile ilgili diğer verileri tamamlamadan en az 30 gün öncesinden randevunuzu ayarlamanızı öneririz. Aksi takdirde oluşması muhtemel sorunlar ile karşı karşıya kalacak ve sizlerde aksaklıklar yaşama durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

İsviçre vizesi kaç günde sonuçlanır?

Yapmış olduğunuz başvuruların konsolosluk ve büyükelçilik kanallarının yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterdiğini belirtelim. Evrakların nakliye süresi, Başvuruda bulunduktan sonra yerleşmek istediğiniz kantonun kanunları, Vizenizi inceleyen memurların tatilde veya hasta olması,  gibi bir çok etken vize süresini etkiler.
Vize sonuçlanma süresi en erken 1 ay ile 6 ay arasında değişir.  Bazı durumlarda ekstra evrak talep edilebilir. Bu talep başvuruda bulunan kişiden kişiye değişir. Burada Türkiye ve İsviçre’nin özel tatil günlerine denk gelmesinden sonra bu süreçlerin uzama durumları bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.