Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 9 °C
Hafif Yağmurlu

İŞKUR Yurtdışı İş İlanları 2018

İŞKUR Yurtdışı İş İlanları 2018

İŞKUR Yurtdışı İş İlanları 2018

İş ve İşçi Bulma Kurumu

Çalışmak, hayata tutunmak, kendimizin ve ailemizin ihtiyaçlarını asgari ölçüde de olsa karşılayabilecek parayı kazanabilmek gün geçtikçe daha da zorlaşıyor. İnternetin hayatımıza girmesiyle bulunduğumuz dar çevrenin dışında da iş arayabilmek, fırsatlarla ilgili iletişime geçmek şüphesiz artık kolay. Ancak aradığımız kriterlere uygun nitelikli işi bulabilmek için ciddi bir emek ve sabır gerekiyor. Eleman arayan her kuruma başvurmak hem zaman hem de maddi olarak zor ve zahmetli. İşte bu sorunların çözülmesine imkan tanıyan bir kurum da İŞKUR. Hem işverenlere hem iş arayanlara sağladıkları destekler ile birçok insanın iş bulmasında devlet destekli en geniş ağa sahip kuruluş. Yalnızca yurtiçinde değil yurtdışındaki işçi alımlarında da en fazla başvurulan kurum olan İŞKUR, vasıflı ve vasıfsız iş arayan onlarca kişiye hizmet vermektedir.

Yurtdışı işçi arayan firmaların en fazla kullandıkları kanal olan İŞKUR, yurtdışı iş başvuruları sırasında başvuran adaya ait tüm bilgileri sağlıklı bir şekilde toplayabilmesi ve kayıt altında tutması sebebiyle işçi arayan arayan firmaların yükünü oldukça hafifletiyor. İŞKUR web sitesi üzerinde birçok yurtdışı işçi alan firma mevcuttur. İŞKUR’un resmi web sitesi üzerinden oluşuracağınız kullanıcı profili ile onlarca iş ilanına ulaşmanız mümkün. Siz de birçok insan gibi yurtdışında çalışmak hayalinizi gerçekleştirmek için başvuru kanallarınızı çok dikkatli seçmeye özen göstermelisiniz. Bu konuda insanların iyi niyetlerinden ve bilgi eksikliklerinden faydalanarak hem maddi hem manevi anlamda zarar veren kötü niyetli kişilere karşı uyanık olamlısınız. Bu yüzden başta İŞKUR olmak üzere, kamuoyunca tanınmış, referansları sağlam aracı kuruluşları seçmeniz faydanıza olacaktır.Unutmayın, profesyonel ve ciddi hiç bir aracı kurum veya kuruluş size yurtdışında iş imkanı sunarken sizden fahiş ücretler talep etmez.

Yurtdışı Hizmetleri

Yurtdışı işleri ile ilgili gerekli işlemler İşkur il müdürlükleri ile gerçekleştirilmektedir. Firmalar İŞKUR il müdürlükleri ile gerekli hizmet sözleşmelerini imzalarlar ve onaylattırılır. Yurtdışı işçi ihtiyacının karşılanmasında yasal mevzuatta belirtilen esaslar geçerlidir. İşkur il müdürlüklerine başvuran her yurtdışı firma için dosya açılır. Firmaların yerine getirmesi gereken belirli belgeler mevcuttur. Bunlar:

Türk Firmalar İçin:

– Ticaret sicil gazetesi

– Taahhüt işleri için gerekli prosedürlerin yerine getirilmesi

– Müteahhitlik belgesi (Bayındırlık ve iskan bakanlığından alınır)

– İşe alacakları işçilerin sosyal güvencesini yerine getirdiğine dair belge

– Firmaların imza sirküleri (noter onaylı)

Yurtdışı Firmaları İçin:

– Firma kuruluş belgesi ve Türkçe çevirili örneği

– İş alındı belgesi ve taahhüt dışında çalıştırılacak işçiler için uygunluk belgesi

– İnşaat sektörleri için müteahhitlerin çalışma ruhsatı

– Türkiye’ den işçi götürdüğüne dair vekâletname

Yurtiçi ve yurtdışı firmaların işçi ihtiyaçları için İŞKUR il müdürlüklerine verecekleri ilanlar için tüm yasal prosedürlerini eksiksiz olarak tamamlamış olmaları gerekmektedir. İlanları verecek firmaların da İŞKUR il müdürlüğüne bizzat başvuru yapması gerekmektedir. Böylece hem işveren hem de iş arayan taraflar haklarını karşılıklı olarak korumuş olurlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. alaettin güler dedi ki:

    kalip ustasiyim

  2. Ferdi dedi ki:

    Üniversite mezunuyum. 3 yıl inşaat elemanı olarak çalıştim.bircok işte calisabilirim.yurt disinda çalışmak isterim.