Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18 °C
Açık

Amerika Vizesi – Amerika Vize İstiyormu

Amerika Vizesi – Amerika Vize İstiyormu

Amerika vizesi

Toplamda 50 eyaletten oluşan ve federal bölgeler ile yönetilen Amerika Birleşik Devletlerine vize almak isteyen vatandaş sayımız çok fazladır. Amerika vizesi ile ilgili özellikle de Türk vatandaşlarına zorunlu kılınan ve vize serbestisi anlaşması yapılmayan ülkeler arasında yer aldığından dolayı vize almak mecburudur.

Amerika Türkiye’den Vize İstiyor Mu?

Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasında herhangi bir vize anlaşması bulunmamasından dolayı pasaportunuzun rengi ne olursa olsun mutlaka vize almanız gerekmektedir. Amerika vizesi almak istediğiniz zaman bulunduğunuz şehir fark etmeksizin başvuru yerlerinin sadece Ankara ve İstanbul’da bulunan başkonsolosluklar üzerinden yapıldığını ayrıca belirtmek istiyoruz.

ABD’ye seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız için 2 farklı türden vize işlem türü bulunmaktadır.

Amerika vizesi Kısa Süreli

6 ay ve 6 aydan kısa süreli bir şekilde Amerika’ya vize almak isteyenler için başvuruda bulunmaları gereken ofisin Amerika Göçmen Olmayan Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bu büronun konsolosluklar içerisinde yer aldığını belirtmek istiyoruz. Bu başvuru türü için geçerli olan vize türlerinin ise;

• Ticari vize

• Turistik vize

• Aile ziyaretleri vizesi

• Konferans vizesi

• Dil okulu vizesi

• Veya daha farklı kısa süreli seyahatlerde

Bu tür göçmen olmayan vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Ancak uzun süreli şekilde Amerika’ya vize almak isteyen vatandaşlarımızın ise başvuruda bulunmaları gereken ofisin ise Amerika Göçmen Vizesi başvurularını konsolosluk üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Amerika vize Başvurusu Nasıl – Nereden Yapılır?

Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasında vize anlaşması bulunmadığından dolayı vize işlemlerinizi konsolosluk üzerinden yapmanız gerekmektedir. Konsoloslukları sadece Ankara ve İstanbul’da yer alan bu illerimizden başvurunuzu yaparak sizlerde vize alma adımlarına başlamış olursunuz.

Amerika seyahati gerçekleştirecek olan vatandaşlarımızın diğer ülkelerin aksine Amerika’ya gitmek istedikleri zaman önceden planlı bir şekilde hareket etmeleri gerekmektedir. Bunun nedeni ise 2 farklı türden vize başvurusu kabul etmesinden geçmektedir. Bunun sebebi de Göçmen olarak ve Göçmen olmayan tarzda farklı vize türlerinin bulunmasından kaynaklı olduğunu belirtmek istiyoruz.

Amerika vizesi için gerekli olan belgeler

Başvuru sürecinde Göçmen olmayan ve Göçmen Vizesi türlerinin farklılık göstermesinden dolayı bu belgeleri konsolosluk üzerinden temin etmeniz gerekmektedir. Diğer ülkelerin aksine daha zor bir şekilde vize işlemleri olan Amerika için mutlaka konsolosluk üzerinden net bilgiler alınması gerekmektedir. Bunun nedeni ise kısa süreli ticari işlemler, öğrenci vizesi, turistik vize gibi farklı seyahat türlerinin bulunması ve bu türlerde her belgenin farklı şekilde doldurulmasından kaynaklı olduğunu belirtmek istiyoruz.

Amerika vizesi için ücretler ne kadar?

Vize konusunda başvuru yapacağınız sırada sizlerden istenecek olan vize ücretleri bulunmaktadır. Bunun için her vize türü sahibine göre farklılık gösteren bu ücretlerin dışında aynı zamanda danışmanlık hizmeti de alarak danışmanlık ücreti de ödeme durumunuz bulunmaktadır.

Amerika vizesi için konsolosluk ücreti fiyatlarının 160 Dolar ile 265 Dolar arasında vize türüne göre ve seyahat durumunuza göre değişkenlik gösterme durumu bulunmaktadır.

Vize danışmanlık ücreti konusunda ise ortalama olarak 90 Dolar ile 500 Dolar arasında değişen danışmanlık hizmetleri bulunmaktadır. Bu ücretlerin her sene değiştiğini ve güncel ücretleri sitemizden takip etmeniz gerekmektedir.

Kısa süreli bir şekilde Amerika’ya çalışma vizesi almak isteyen vatandaşlarımızın da farklı türlerden vize türlerine uygun bir şekilde başvuru yapmaları gerekmektedir. Özellikle de olağan üstü yetenekleri olan ve belgeleri olan bireylerin bile başvuru türlerinin farklılık göstermesi başvuru sürecinin yakından takip edilmesini sağlayacak olan unsurların başında gelmektedir. Amerika vizesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları bizlerden öğrenebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri Nerede

Resmi adı: Amerika Birleşik Devletleri

Başkent: Washington, DC

Para birimi: ABD doları

Diller: İngilizce

Alan: 9.826.630 km²

Nüfus: 328 milyon

Amerika Birleşik Devletleri‘nin büyük kısmı 24. ve 49. kuzey paralelleri ile 68. ve 125. batı boylamları arasında yer almaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Amerika’da yer almaktadır. Güneyde Meksika ve kuzeyde Kanada ABD’nin komşularıdır. Alaska da Amerika Birleşik Devletleri’nin bir parçasıdır, ancak Kanada’nın kuzeybatısında yer almaktadır. Ülke doğuda Atlantik Okyanusu ve batıda Pasifik Okyanusu ile sınır komşusudur. ABD, ekonomik ve askeri olarak dünyanın en güçlü ülkesidir.

ABD dört zaman dilimine ayrılmıştır.

En doğudaki saat dilimi Doğu Standart Saat Dilimidir (EST; UTC – 5, MEZ-6) Bunu Merkezi Standart Saat Dilimi (CST; UTC – 6, MEZ-7) ve Dağ Standart Saat Dilimi (MST) izler. ; UTC -7, CET-8) ve batı kıyısında Pasifik Standart Saat Dilimi (PST; UTC -8, CET-9).

Alaska ve Hawaii özel bir konuma sahiptir. ABD’nin doğu-batı uzantısı, yani Atlantik ve Pasifik arasındaki mesafe yaklaşık 4.500 km, kuzey-güney uzantısı, yani Kanada ve Meksika sınırları arasındaki mesafe 2.700 km civarındadır.

Kanada ile kara sınırı yaklaşık 8.895 km uzunluğundadır ve bunun yaklaşık 2.477 km’si Kanada ile Alaska arasındadır. İki ülke arasındaki sınır, dünyanın en uzun savunmasız sınırı ve sadece polis birimleri tarafından izleniyor. Özel bir vurgu, ABD ve Kanada arasındaki sınırda yer alan dünyaca ünlü Niagara Şelaleleridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Eyüp elmas dedi ki:

    İnşaat elemaniyim işçi arayan lar ulaşa bilir